Buradasın
Anasayfa > Manşetler > Adana Altın Bozdurmada Rekor Kırdı! Tam 1 Ton Altın Bozdurdular!

Adana Altın Bozdurmada Rekor Kırdı! Tam 1 Ton Altın Bozdurdular!

adanadan-rekor

Adana’da 3 gün içinde 1 ton altının bozdurularak kendilerine geri döndüğünü ve bu durumun artarak devam ettiğini ifade etti.

Adana Kuyumcular Odası Başkanı Oğuz Başman, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın vatandaşlara çağrıda bulunmasının ardından Adana’da 3 gün içinde 1 ton altının bozdurularak kendilerine geri döndüğünü ve bu durumun artarak devam ettiğini ifade etti.

BAŞKANIMIZ BİZİ MOTİVE ETTİ

Adana’da özellikle Cuma gününden beri ciddi bir eylem olduğunun altını çizen Başman, “Bu durum satış değil aksine bugüne kadar sattığımız altınların geriye gelişiydi. Vatandaş elindeki altınları sattı. Başkanımızın açıklamaları halkı motive etti ve Adana’da hızlı bir şekilde altın dönüşümü gerçekleşti” dedi.

3 GÜNDE 1 TON CİVARI ALTIN BOZDURULDU

Kuyumcular Odası Başkanı Başman, özellikle geçtiğimiz cumartesi, pazartesi ve salı günleri içerisinde 3 günde 1 ton civarında altının esnafa geri döndüğünü ifade ederek, “Şu günlerde bu rakamı geçmişizdir de son 2 gündür bu durum yavaşlamaya başladı tabii ama asıl sebep yastık altındaki altının azalmasından kaynaklanıyor” şeklinde konuştu.

ALTIN SATIŞI 10-15 KİLOYU BULDU

Kuyumcu esnafı Gencer Dostlar da vatandaşın altın bozdurma talebinin iyi olduğunu belirterek, “İç piyasaya yoğun bir altın giriyor. Müşteriler tarafından inanılmaz bir altın satışı var. Son bir haftadır işlerin çok yoğun olduğunun altını çizen Dostlar, “Bizler de bu durumdan memnunuz Başkanımızın açıklamasından sonra vatandaşlar altınlarını, dolarlarını satıyor. Son bir hafta içerisinde bizim altın satışımız 100 gram ile 150 gram arası değişiyor. Bu satışlarda mecburiyetten dolayı alan vatandaşlar. Sünnet, düğün, doğum bu tarz şeyler için alıyorlar. Başkan Recep Tayyip Erdoğan’ın açıklamasından sonra vatandaşların bize altın satışı 10-15 kiloyu buldu” diye konuştu.

adanadan-rekor

Paylaş

Bir cevap yazın

Top