Buradasın
Anasayfa > Manşetler > ERDOĞAN: Pazartesi Günü Gerçekleşecek Olan Türk Konseyine Katılacağını Ve Önemli Kararlar Alınacağını Söyledi.

ERDOĞAN: Pazartesi Günü Gerçekleşecek Olan Türk Konseyine Katılacağını Ve Önemli Kararlar Alınacağını Söyledi.

kırgızıstan turkıye

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip ERDOĞAN  yaptığı açıklamada pazartesi günü olacak Türk konseyinde  ciddi ve önemli kararlar alınacağını belirtti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Kırgızistan Cumhurbaşkanı Sooronbay Ceenbekov ile ortak basın toplantısı düzenledi. Erdoğan konuşmasında, ‘ Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi’ne katılarak önemli kararlar alacağız’ dedi.

ERDOĞAN‘IN KONUŞMASINDAN SATIR BAŞLARI:

Siyasi, askeri, ticari ve kültürel alanlarda atabileceğimiz adımları görüştük. Türkiye, Kırgızistan arasındaki ilişkilerin hak ettiği düzeye ulaşması için yoğun çalışmalar yapıyoruz. Pazartesi günü Türk Konseyi’ne katılarak önemli kararlar alacağız. Ekonomik ilişkilerle desteklenmeyen her iş birliği zayıflamaya mahkumdur. Birikimlerimizi Kırgızistan ile paylaşmayı arzu ediyoruz. FETÖ ile mücadele başlıca gündem maddemizi oluşturdu. Kırgızistan’daki FETÖ varlığıyla mücadele edilmesi başlıca gündemimizi oluşturdu. FETÖ’yü Kırgızistan için bir tehdit olmaktan çıkaracağız. FETÖ ile mücadele konusunda biz Kırgizistan’ın bizim yaşadıklarımızı yaşamasını istemeyiz.

kırgızıstan turkıye 2

Paylaş

Bir cevap yazın

Top