Buradasın
Anasayfa > Manşetler > Hrant Dink’in Davasını Ertelediler

Hrant Dink’in Davasını Ertelediler

hrant-dınk

Agos Gazetesinin Genel Yayın Yönetmeni Dink’in cinayetindeki bütün suçlular yargılanmaya devam ediyor.

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink’in öldürülmesine ilişkin kamu görevlilerinin de arasında bulunduğu 7’si tutuklu, 10’u firari 85 sanığın yargılanmasına devam edildi. Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle başka mahkemeye atanan mahkeme başkanı hakim Ali İhsan Horasan görev yeri değişikliği kendisine tebliğ edilmediği için duruşmaya katıldı. Horasan gelen belgelerin okunmasının ardından “Bugün bitiriyoruz, yarın devam ederiz, devam edersiniz” dedi.

Habertürk’ten Serdar Kulaksız’ın haberine göre, İstanbul 14. Ağır Ceza Mahkemesi’ndeki duruşmaya, tutuklu sanıklardan bazıları Ses ve Görüntü Bilişim Sistemi (SEGBİS) aracılığıyla katıldı. Bir önceki celse tahliye edilen dönemin Trabzon İl Jandarma Komutanı Albay Ali Öz ile dönemin Trabzon Emniyet Müdürü Reşat Altay’ın aralarında bulunduğu 5 tutuksuz sanık da duruşmada hazır bulundu. Dink ailesini avukatlarının temsil ettiği duruşmayı, CHP Milletvekili Sezgin Tanrıkulu da izledi.

DURUŞMA YARINA ERTELENDİ

Duruşmada celse arasında gelen belgeler okundu. Belgelere karşı sanık ve sanık avukatlarının beyanlarının alınmasının ardından konuşan Mahkeme Başkanı Ali İhsan Horasan, “Bugün bitiriyoruz, yarın devam ederiz, devam edersiniz” dedi. Duruşma yarına ertelendi.

“GÖREV YERİM TEBLİĞ EDİLMEDİ”

Duruşma bitiminde gazetecilerin sorusu üzerine Ali İhsan Horasan, “Bana görev yerim henüz tebliğ edilmedi. Bugün veya yarın edilebilir. Edildiğinde bu mahkemeden ayrılacağım” diye konuştu. Horasan, Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) kararnamesiyle İstanbul 1. Ağır Ceza Mahkemesi Başkanlığı’na atanmıştı.

hrant-dınk-1

Paylaş

Bir cevap yazın

Top