Buradasın
Anasayfa > Hayat > İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER FARUK YELKENCİ GÖREVDEN ALINDI

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜ ÖMER FARUK YELKENCİ GÖREVDEN ALINDI

Cakarli-arac-sahiplerine-kotu-haber-

Çakarlı araç olayının faili Ömer Faruk Yelkenci gitti.

Cakarli-milli-egitim-muduru-sorusturmasinda-flas-gelisme-

İstanbul eski Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci, bir trafik polisiyle yaşadığı tartışmayla gündeme gelmişti.

Valiliğin koruma kararı olmadan kiralık aracına çakar lambası takan İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Yelkenci’ye, çıkarılan yönetmelik gereği polis ceza kesmişti. 108 TL’lik cezanın kesilmesinin ardından Müdür Yelkenci, polis müdürlerini arayarak “Benim kim olduğumu biliyor musunuz” dediği öne sürülmüştü. Ve tüm bunların ardından, kanun gereği İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’ye 108 TL’lik cezayı kesen Başpolis N.Ç. açığa alınmıştı.

Yelkenci’nin, soruşturma kapsamında ifadesi alınacak. Olaydan sonra açığa alınan polis memuru N.Ç görevine iade edilmişti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ömer Faruk Yelkenci’ye şok!

YELKENCİ’NİN YERİNE YAZICI

14 Mart 2016’da İstanbul İl Milli Eğitim Müdürü olarak göreve getirilen Ömer Faruk Yelkenci’nin yerine, 2012’denitibaren Tokat İl Milli Eğitim Müdürü olan Levent Yazıcı atandı.    

Tokat Valiliği önünde mesai arkadaşlarıyla vedalaşan Müdür Yazıcı, Tokat için bugüne kadar iyi şeyler yapmaya gayret ettiğini, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un takdirleriyle İstanbul’da görev yapacağını ifade ederek şunları söyledi:

“Arkadaşlarım dualarını esirgemesinler. İnşallah muvaffak olmaya çalışacağım. Elimden gelen her türlü gayreti, çabayı göstereceğim. Ülkemizde çok güzel şeyler oluyor. Eğitim alanında sayın bakanımızın verdiği çok büyük bir enerji var. Biz de o enerjiyi hakkıyla yansıtabiliriz diye düşünüyorum.”

Paylaş

Bir cevap yazın

Top