Buradasın
Anasayfa > Manşetler > Marilyn Monreo Krizine Son!

Marilyn Monreo Krizine Son!

dıyarbakır-beledıyesı

Kamera kayıtları istendiği ve Belediyenin, yalnızca 363 sorunun yer aldığı dosyayı gönderdiği kaydedildi.

Habertürk muhabiri Veysi İpek’in özel haberine göre Bismil Belediyesi’nde kadroya alınacak 160 taşeron işçi ile geçen mart ayında mülakat yapıldı. Bismil Kaymakamı ve Belediye Başkanvekili Turgay Gülenç başkanlığındaki 5 kişilik komisyon 18 kişiyi güvenlik soruşturması nedeniyle 2 kişiyi de sorulara yanıt veremediği gerekçesiyle eledi. Elenenlerin arasında Kaymakam Gülenç’in ” John Kennedy ve yasak aşk yaşadığı Marilyn Monroe” sorusu sorduğu öne sürülen Gülcan Ö. de vardı.

“KENNEDY’NİN KARISI, ALDATILDIĞINI ÖĞRENİNCE NE TEPKİ VERDİ?”

İddiaya göre Kaymakam Gülenç, kayyum atandıktan sonra işe aldığı ve bir dönem özel kaleminde çalıştırdığı Gülcan Ö.’ye mülakatta “John Kennedy Havaalanı nerede?” diye sordu. Gülcan Ö. cevabı düşünürken Kaymakam Gülenç’in “Sarışın ve kıvırcık saçlı bir sevgilisi vardı, senin gibi… Marilyn Monroe” ifadesini kullandığını, ardından da “Kennedy’nin karısı kocasının onu aldattığını öğrendiğinde ne tepki verdi?” şeklinde bir soru daha sorduğunu iddia etti.

KAYMAKAM “ZOR SORDUK” DEMİŞTİ

Olayı gündeme getiren Habertürk’e konuşan Kaymakam Turgay Gülenç “Gülcan Ö.’yü bir arkadaşın tavsiyesi ile işe aldım. Yaptığı hiçbir iş yoktu, karıştırıyordu, sorunluydu, sıkıntılıydı. Biraz zor sorduk. Kendisine ‘John Kennedy kimdir? John Kennedy Havalimanı nerededir?’ gibi sorular sorduk. ‘Havalimanı İstanbul’dadır’ diye cevap verdi. Haliyle sınavı geçemedi. Asla John Kennedy’nin yasak aşkı Marilyn Monroe ile ilgili bir şey sormadık” demişti.

GÖREV YERİ DEĞİŞTİRİLDİ

Haberin ardından Kaymakam Gülenç, İçişleri Bakanlığı tarafından Çorum’a vali yardımcısı olarak atandı. Mülakatta başarısız olduğunu öğrenen Gülcan Ö., Diyarbakır Valiliği’ne itirazda bulundu. Olumsuz sonuç alınca da yürütmeyi durdurma talebiyle mahkemeye başvurdu. Diyarbakır 2. İdare Mahkemesi’nde görülen davanın karar duruşması yapıldı. Mahkeme heyeti, kararda taşeron sınavı ile ilgili resmi gazetede yayınlanan KHK belirlenen usul ve yönetmeliklere vurgu yaptı. Kararda, belediyeden sınav dosyası; sınav komisyonu tutanakları, davacının aldığı not, sorulan sorular, puanlama cetveli ve gerekçeleri, kamera kayıtları istendiği belirtildi. Belediyenin, yalnızca 363 sorunun yer aldığı dosyayı gönderdiği kaydedildi.

marılyn-monreo-krızıne-son

Paylaş

Bir cevap yazın

Top